XVII. VŠESOKOLSKÝ SLET

Všesokolský slet je jednou z nejvýznamnějších a nejstarších tělovýchovných akcí v České republice. První slet se konal v roce 1882 a od té doby se stal symbolem české tělovýchovy, kultury a národní hrdosti. Slety jsou příležitostí pro sokoly z celé republiky i ze zahraničí, aby předvedli své dovednosti, koordinaci a týmového ducha. Motto letošního všesokolského sletu bylo „Slet spojuje“. Účast 24 nymburských sokolů se skladbou „Rocková symfonie“ byla skvělým příkladem toho, jak lze tradiční hodnoty spojit s moderními prvky a vytvořit něco výjimečného. Celý rok jsme pilně nacvičovali, aby každý pohyb, každá figura sestavy byla dokonalá. Svoji skladbu jsme nejdříve předvedli na župním sletu v Pečkách a poté na krajském sletu v Turnově. Diváci ocenili originalitu a náročnost skladby, stejně jako preciznost a energii, kterou sokolové do svého vystoupení vložili. Pražský slet jsme odstartovali nedělním průvodem 11-ti tisícového davu centrem hlavního města. Poprvé jsme se na stadionu viděli se všemi 1200 cvičenci naší skladby a bylo úžasné cvičit společně. Před prvním hlavním večerním vystoupením jsme při slavnostním zahájení totálně promokli, ale sokolský duch zvítězil a ani brvou jsme nedali znát, že by nám silný liják vadil. Druhá část hromadných vystoupení následující den odpoledne už bylo rutinou s krásným pocitem, že jsme nic nepokazili a i v televizi jsme se na pár vteřin objevili. Motto „Slet spojuje“ bylo naplněno, všichni účastníci byli nadšení, přátelští a usměvaví. Sešla se nás prima parta a už se těšíme, že na příštím sletu v roce 2030 bude mít nymburský Sokol také zastoupení.

Tuto akci finančně podpořilo město Nymburk.

Foto z akce na Nymburští sokolové na sletu